Ajurvédské bylinné elixíry

Ajurvédské bylinné elixíry

Zobrazit košík
 

Chyawanprash

Antioxidační bylinný džem pro posílení imunitního systému. Zvyšuje odolnost organismu a dodává energii. Příznivě působí na žaludeční a střevní činnost. Snižuje překyselení tělesného prostředí. Přináší úlevu v oblasti horních a dolních cest dýchacích. Působí příznivě na mozkovou a srdeční činnost. Zlepšuje paměť a osvěžuje mysl. Podporuje správnou činnost jater a močového ústrojí. Přispívá k detoxikaci a pročištění organizmu.

Chyawanprash je v Indii již po celá staletí považován pro své revitalizační účinky za "elixír života". Je složen z jedinečné kombinace bylin z nichž nejpodstatnější je drobné indické ovoce Amalaki (Embilika lékařská), které obsahuje až třicetkrát vyšší množství vitamínu C než pomeranč (viz Amalaki). Chyawanprash je tak pro svůj bohatý zdroj antioxidantů, vitamínů a minerálů považován v systému indické ajurvédy za vynikající přírodní prostředek pro posílení zdraví a celkovou regeneraci organizmu.

Složení: emblica officinalis, tribulus terrestris, cyperus rotundus, phyllanthus amarus, vitis vinifera, terminalia chebula, terminalia bellirica, santalum album, curcuma zedoaria, tinospora cordifolia, vasica adhatoda, cinnamomum zeylanicum, glycyrrhiza glabra, withania somnifera, asparagus racemosus, cinnamomum verum, syzygium aromaticum, elettaria cardamomum, convolvulus pluricaulis, pueraria lobata, piper longum, cinnamomum camphora, aegle marmelos, centela asiatica, ghee (přepuštěné máslo), med, palmový sirup

Bylinný džem: 300g

Cena: 175.00 Kč
Chyawanprash
ks    
 

Rasaprash

Vyživuje organismus a dodává energii. Regeneruje tělesné tkáně vysokým množstvím antioxidantů. Posiluje imunitní systém, srdeční činnost a kvalitu krve. Podporuje dobré trávení a obnovuje chuť k jídlu. Pročišťuje krev a prospívá zdravé pokožce. Příznivě ovlivňuje zdraví ženského reprodukčního systému. Napomáhá při podrážděnosti a nervozitě.

Rasaprash je nutriční bylinný džem pro posílení plazmatické tkáně a regeneraci lymfatického systému. Narušení této tkáně je způsobené nesprávnou výživou a nedostatkem tekutin. Projevuje se sníženou funkcí imunitního systému a mízních uzlin, chudokrevností, únavou, bušením srdce, nechutenstvím, úbytkem na váze, suchou pokožkou, infekcemi, mykózami, bradavicemi, přecitlivělostí a proměnlivou menstruací.

Složení: emblica officinalis, vitis vinifera, asparagus racemosus, cuminum cyminum, elettaria cardamomum, glycyrrhiza glabra, cyperus rotundus, tinospora cordifolia, ocimum sanctum, ghee (přepuštěné máslo), palmový sirup

Bylinný džem: 200g

Cena: 135.00 Kč
Rasaprash
ks    
 

Raktaprash

Vyživuje organismus a dodává energii. Prohřívá a regeneruje tělesné tkáně. Posiluje imunitní systém, srdeční činnost a kvalitu krve. Podporuje prokrvení pokožky, odstraňuje toxiny a čistí pleť. Příznivě působí na dobrý vzhled a kvalitu kůže. Posiluje organismus při únavě a slabosti. Příznivě ovlivňuje trávení a stimuluje životní funkce organismu.

Raktaprash je nutriční bylinný džem pro posílení krevní tkáně a regeneraci oběhové soustavy. Narušení této tkáně je způsobené nedostatečnou krvetvorbou a nízkou hladinou hemoglobinu. Projevuje se oslabenou činností jater a sleziny, chudokrevností, kolísavým krevním tlakem, srdeční slabostí, chladem a nedokrvením končetin, zánětlivostí šlach, dásní a očí, suchou pokožkou, akné, opary, vyrážkami, lupenkou, ekzémy, hemoroidy a silnou menstruací.

Složení: emblica officinalis, vitis vinifera, rubia cordifolia, pterocarpus marsupium, cyperus rotundus, piper longum, zingiber officinale, elettaria cardamomum, cinnamomum tamala, ghee (přepuštěné máslo), palmový sirup

Bylinný džem: 200g

Cena: 135.00 Kč
Raktaprash
ks    
 

Mamsaprash

Vyživuje organismus a dodává energii. Posiluje fyzické síly a odolnost organismu. Příznivě ovlivňuje tvorbu svalové tkáně. Uvolňuje svalové napětí a ztuhlost kloubního aparátu. Přispívá k dobré tělesné i duševní kondici. Podporuje relaxaci nervové soustavy a duševní rovnováhu. Snižuje pocity nejistoty, úzkosti a strachu.

Mamsaprash je nutriční bylinný džem pro posílení svalové tkáně a regeneraci fyzických sil. Narušení této tkáně je způsobené nedostatečným přísunem bílkovin a nepravidelným rytmem každodenní stravy. Projevuje se ochablou tělesnou stavbou, nerozvinutým svalstvem, ztuhlostí pohybového aparátu, poruchami koordinace, zánětlivostí mandlí, tvorbou myomů, kýlou, bolestmi zad, výhřezem ploténky, únavou, strachem, nedůvěrou a psychickou nestabilitou.

Složení: emblica officinalis, asparagus racemosus, sesamum indicum, withania somnifera, pueraria lobata, tribulus terrestris, zingiber officinale, anacardium occidentale, ghee (přepuštěné máslo), med, palmový sirup

Bylinný džem: 200g

Cena: 135.00 Kč
Mamsaprash
ks    
 

Medaprash

Podporuje dobré zažívání a střevní činnost. Pročišťuje trávicí ústrojí a pomáhá pravidelnému vyprazdňování. Příznivě působí na snižování tělesné nadváhy. Snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak. Přispívá k pročištění močových cest. Posiluje duševní rovnováhu a svěžest. Povzbuzuje životní energii organismu.

Medaprash je nutriční bylinný džem pro redukci tukové tkáně a regulaci tělesné hmotnosti. Narušení této tkáně je způsobené nadbytečnou stravou a zpomaleným metabolismem. Projevuje se tělesnou nadváhou, tukovými nádory, poruchou jater a slinivky břišní, cukrovkou, vysokým krevním tlakem, nadměrnou žízní a tvorbou zubního kamene, infekcemi močových cest, sníženou pohyblivostí, emocionální nerovnováhou, pasivitou a nadbytečným spánkem.

Složení: emblica officinalis, terminalia bellirica, terminalia chebula, cedrus deodara, asparagus racemosus, embelia ribes, cyperus rotundus, boerhaavia diffusa, tinospora cordifolia, zingiber officinale, piper longum, piper nigrum, tribulus terrestris, prunus amygdalus, ghee (přepuštěné máslo), med, palmový sirup

Bylinný džem: 200g

Cena: 135.00 Kč
Medaprash
ks    
 

Asthiprash

Vyživuje organismus a dodává energii. Pročišťuje střevní trakt a zlepšuje vstřebávání živin a stopových prvků. Podporuje pevnost a tvorbu kostní tkáně. Příznivě působí na zdraví kloubů a jejich pohyblivost. Prohřívá kloubní aparát. Přispívá k regeneraci kostí, zubů a vlasů. Posiluje imunitní systém organismu.

Asthiprash je nutriční bylinný džem pro posílení kostní tkáně a regeneraci kloubního aparátu. Narušení této tkáně je způsobené nedostatečným množstvím minerálů a znečištěním střevního traktu. Projevuje se bolestmi kloubů, artritidou, revmatismem, osteoporózou, nedostatkem vápníku, oslabenou kosterní stavbou, poruchou štítné žlázy, kostními výrůstky, zánětem svalových šlach, kazivostí zubů, vypadáváním vlasů, tvrdohlavostí, únavou a vyčerpaností.

Složení: emblica officinalis, phoenix dactylifera, triticum sativum, tinospora cordifolia, zingiber officinale, piper longum, cuminum cyminum, eclipta alba, coral calcium, ghee (přepuštěné máslo), palmový sirup

Bylinný džem: 200g

Cena: 135.00 Kč
Asthiprash
ks    
 

Majjaprash

Vyživuje organismus a dodává energii. Posiluje srdeční a mozkovou činnost. Stimuluje činnost nervové soustavy. Zlepšuje zrakové funkce. Podporuje psychickou relaxaci a duševní rovnováhu. Uklidňuje při rozrušení a nervových poruchách. Posiluje organismus při únavě a vyčerpanosti.

Majjaprash je nutriční bylinný džem pro posílení mozkové činnosti a regeneraci nervové tkáně. Její narušení je způsobené duševní nerovnováhou a projevuje se poruchami zraku a endokrinního systému, očními infekcemi, ochablou mozkovou aktivitou, psychickými a nervovými poruchami, zánětem sedacího nervu - ischias, pásovým oparem, stresem, napětím, úzkostí, rozrušením, nespavostí, depresí, epilepsií či roztroušenou sklerózou.

Složení: emblica officinalis, vitis vinifera, withania somnifera, centella asiatica, glycyrrhiza glabra, boerhaavia diffusa, santalum album, vetiveria zizanioides, piper nigrum, cyperus rotundus, zingiber officinale, cuminum cyminum, ghee (přepuštěné máslo), palmový sirup

Bylinný džem: 200g

Cena: 135.00 Kč
Majjaprash
ks    
 

Shukraprash

Obnovuje životní energii a povzbuzuje vitalitu. Posiluje imunitní systém. Stimuluje organismus při únavě a vyčerpanosti. Podporuje dobré trávení a vyměšování. Pročišťuje močové cesty a vylučovací ústrojí. Působí příznivě na činnost mužské reprodukční soustavy.

Shukraprash je nutriční bylinný džem pro posílení vitality a regeneraci mužské reprodukční tkáně. Její narušení je způsobené úbytkem životní energie a projevuje se sníženou imunitou, únavou, vitální ochablostí, impotencí, zánětem prostaty, infekcí močových cest a dalšími poruchami reprodukčního ústrojí.

Složení: emblica officinalis, withania somnifera, tribulus terrestris, asparagus racemosus, glycyrrhiza glabra, sesamum indicum, piper nigrum, zingiber officinale, ghee (přepuštěné máslo), palmový sirup

Bylinný džem: 200g

Cena: 135.00 Kč
Shukraprash
ks    
 

Arthavaprash

Podporuje psychickou rovnováhu. Snižuje napětí, nervozitu a podrážděnost. Posiluje imunitní systém a odstraňuje toxiny. Udržuje zdravé prostředí v tělesných orgánech. Zmírňuje příznaky menstruace a optimalizuje menstruační cyklus. Pročišťuje močové cesty a vylučovací ústrojí. Působí příznivě na zdraví ženského reprodukčního systému.

Arthavaprash je nutriční bylinný džem pro zdravou funkci a regeneraci ženské reprodukční tkáně. Její narušení je způsobené psychosomatickou disharmonií a projevuje se sníženou imunitou, neplodností, frigiditou, napětím, nejistotou, podrážděností, bolestivou menstruací, vaginálními výtoky, děložními cystami, fibrózou a dalšími gynekologickými potížemi.

Složení: emblica officinalis, withania somnifera, asparagus racemosus, tribulus terrestris, adhatoda vasica, rubia cordifolia, cedrus deodara, piper longum, ghee (přepuštěné máslo), palmový sirup

Bylinný džem: 200g

Cena: 135.00 Kč
Arthavaprash
ks