Bylinné čaje

Bylinné čaje

Zobrazit košík
 

Tulsi - ajurvédský čaj

Chuťově oblíbený čaj s tradiční posvátnou bylinou Tulsi známou jako „bazalka svatá“, příznivě působí na celkovou ochranu dýchacích cest. Dále pomáhá při nachlazení, kašli a bolestech v krku, ulevuje při obtížném polykání, chřipkových příznacích a zvýšené tělesné teplotě. Vhodný také při angíně, zápalu plic, zánětu průdušek a astmatu.

Složení: bazalka svatá, pepřovník dlouhý, zázvorovník lékařský, lékořice lysá, skořicovník tamala, kardamomovník šípový, hřebíčkovec vonný

Sypaný: 100 g

Cena: 80.00 Kč
Tulsi - ajurvédský čaj
ks    
 

Varuna - ajurvédský čaj

Ledvinový čaj, který podporuje pročištění močových cest a ulevuje při bolestivém močení. Dále odstraňuje infekce, záněty a rozpouští močové a ledvinové kameny. Podpůrný prostředek při impotenci a narušené funkci prostaty.

Složení: bergénie jazýčková, kotvičník zemní, kratevka nurvala

Sypaný: 100 g

Cena: 80.00 Kč
Varuna - ajurvédský čaj
ks    
 

Brahmi - ajurvédský čaj

Osvěžující čaj s legendární bylinou Brahmi zvanou „zázračný elixír života“. Přispívá k lepšímu prokrvení mozku, povzbuzuje schopnost intelektu a tím podporuje mozkovou činnost. Dále osvěžuje mysl, zlepšuje paměť, odstraňuje únavu, zvyšuje pozornost a posiluje schopnost soustředění. V neposlední řadě uklidňuje rozrušenou mysl a podporuje duševní rovnováhu.

Složení: lékořice lysá, pupečník asijský, witánie snodárná, voňatka citrónová, křídlok santalový, zázvorovník lékařský, bazalka svatá, skořicovník tamala, skořicovník cejlonský

Sypaný: 100 g

Cena: 80.00 Kč
Brahmi - ajurvédský čaj
ks    
 

Arjuna - ajurvédský čaj

Vynikající čaj k regeneraci srdečního svalstva. Posiluje srdeční činnost a regeneruje kardiovaskulární systém. Pomáhá při srdeční slabosti, zánětu osrdečníku a angíně pectoris. Vhodný též při poruchách srdečního rytmu a dušnosti.

Složení: vrcholák arjuna, oman větevnatý, lékořice lysá, tinospora srdčitá

Sypaný: 100 g

Cena: 80.00 Kč
Arjuna - ajurvédský čaj
ks    
 

Mahaphala - ajurvédský čaj

Čaj podporující léčbu cukrovky. Stimuluje produkci insulinu ve slinivce břišní a celkově regeneruje její funkce. Podporuje krevní oběh a metabolické funkce v organizmu.

Složení: gymnema lesní, tinospora srdčitá, leukatka hlavatá, hřebíčkovec šabrejový, vlákeň srdčitá, voňatka citrónová, bazalka svatá

Sypaný: 100 g

Cena: 80.00 Kč
Mahaphala - ajurvédský čaj
ks    
 

Sarpaghanda - ajurvédský čaj

Uklidňující čaj k regulaci vysokého krevního tlaku. Snižuje stres, napětí a podrážděnost a přispívá k psychické relaxaci při zvýšené zátěži a nervovém rozrušení. Odstraňuje neurotické příznaky, podporuje duševní rovnováhu a zdravě nahrazuje nadměrnou konzumaci kávy.

Složení: nardovník jatamanský, voňatka citrónová

Sypaný: 100 g

Cena: 80.00 Kč
Sarpaghanda - ajurvédský čaj
ks    
 

Shunthi - ajurvédský čaj

Žaludeční čaj k pročištění trávícího ústrojí s tradiční bylinnou kombinací „Triphala“. Ulevuje při bolestech břicha, žaludečních potížích a střevních kolikách, pomáhá při obtížném vyprazdňování, zácpě a nadýmání. Podporuje dobré trávení, upravuje zažívání při střevních poruchách a přispívá k udržení zdravé střevní flóry, kdy odstraňuje parazitující mikroorganizmy.

Složení: zázvorovník lékařský, embilia ribes, kardamomovník šípový, skořicovník tamala, hřebíčkovec vonný, šáchor okrouhlý, operculina turpethum, tinospora srdčitá, lékořice lysá, embilika lékařská, vrcholák bellirica, vrcholák chebule, voňatka citrónová

Sypaný: 100 g

Cena: 80.00 Kč
Shunthi - ajurvédský čaj
ks    
 

Guduchi - ajurvédský čaj

Lahodný čaj s ajurvédskou bylinou Amrit zvanou „nektar nesmrtelnosti“. Přináší úlevu při žaludeční nevolnosti, průjmu, zánětu pobřišnice, uklidňuje žaludek po zvracení, odstraňuje pálení žáhy a navrací chuť k jídlu. Pomáhá při střevní chřipce a infekcích trávícího traktu a příznivě ovlivňuje trávení a vstřebávání výživných látek.

Složení: tinospora srdčitá (amrit), lékořice lysá, zázvorovník lékařský, voňatka citrónová

Sypaný: 100 g

Cena: 80.00 Kč
Guduchi - ajurvédský čaj
ks    
 

Nimba - ajurvédský čaj

Účinný čaj k regeneraci pokožky zvaný „čistič krve“. Působí jako vnitřní prostředek péče o pleť a zlepšuje její prokrvení. Dodává pokožce mladost, vitalitu a pružnost, působí příznivě také proti akné, oparům, ekzémům a kožním infekcím. Je vhodný při kožních poraněních a hemoroidech, ulevuje při silné a bolestivé menstruaci a pomáhá při výtocích. Používá se jako podpůrný prostředek při chemoterapii a léčbě počátečních stádií nádorových onemocnění.

Složení: mořena srdčitá, kurkumovník dlouhý, tinospora srdčitá, lékořice lysá, křídlok santalový, bazalka svatá, embilika lékařská, vrcholák bellirika, vrcholák chebule, voňatka citrónová

Sypaný: 100 g

Cena: 95.00 Kč
Nimba - ajurvédský čaj
ks