Přírodní produkty

Přírodní produkty

Zobrazit košík
 

Vata Tea - ajurvédský čaj

Pro uvolnění těla a mysli. Zvyšuje odolnost organizmu. Prohřívá tělesné tkáně v chladném období. Posiluje srdeční rytmus a krevní oběh. Ulevuje při zácpě a nadýmání. Uvolňuje napětí, ztuhlost a křečovitost. Odstraňuje bolestivé stahy hladkého svalstva. Uklidňuje rozrušenou mysl. Snižuje pocity nervozity, úzkosti a strachu. Podporuje psychickou relaxaci a dobrý spánek.

Složení: withania somnifera, valeriana officinalis, terminalia chebula, zingiber officinale, piper nigrum, myristica fragrans, cinnamomum tamala, glycyrrhiza glabra, ocimum sanctum, cymbopogon citratus, elettaria cardamomum

Sypaný: 100g

Cena: 80.00 Kč
Vata Tea - ajurvédský čaj
ks    
 

Pitta Tea - ajurvédský čaj

Antistress pro uklidnění a vyrovnanost. Snižuje pocit tělesné horkosti. Ochlazuje organizmus a omezuje pocení. Podporuje dobré trávení a vyměšování. Působí proti žaludečním bolestem, vředům a pálení žáhy. Ulevuje při střevních potížích, průjmu a hemeroidech. Působí proti akné, vyrážkám a kopřivce. Pomáhá při zánětlivých onemocněních. Odstraňuje pálení očí a pokožky. Uklidňuje při hněvu, podrážděnosti a stresu.

Složení: coriandrum sativum, foeniculum vulgare, cuminum cyminum, emblica officinalis, tinospora cordifolia, boerhaavia diffusa, centella asiatica, glycyrrhiza glabra, cymbopogon citratus, asparagus racemosus, rubia cordifolia, mentha arvensis

Sypaný: 100g

Cena: 80.00 Kč
Pitta Tea - ajurvédský čaj
ks    
 

Kapha Tea - ajurvédský čaj

Pro povzbuzení a osvěžení organizmu. Povzbuzuje a osvěžuje organizmus. Odstraňuje únavu a ospalost. Reguluje hladinu cholesterolu a krevní tlak. Snižuje tělesnou nadváhu. Posiluje cévní systém. Ulevuje při rýmě a nachlazení. Omezuje tvorbu kloubních otoků. Odstraňuje pocity tísně a deprese.

Složení:
ocimum sanctum, tribulus terrestris, centella asiatica, zingiber officinale, piper nigrum, syzygium aromaticum, cinnamomum tamala, cuminum cyminum, terminalia bellirica, elettaria cardamomum, myrica rubra

Sypaný: 100g

Cena: 95.00 Kč
Kapha Tea - ajurvédský čaj
ks    
 

Nepal Tea - ajurvédský čaj

Himálajské osvěžení. Tradiční čajová směs himálajských bylin pro každodenní osvěžení a dobrou kondici. Přináší pocit mladosti a podporuje dynamickou aktivitu.

Himálaje nejsou jen domovem sněhu, ale také domovem výjimečných bylin. Ve staroindickém eposu Ramayana se vypráví příběh spojený s legendární bylinou Sanjeevani, která osvěžuje organizmus a navrací životní energii. Roste během noci, a proto je možné ji nalézt pouze do ranního východu slunce na úpatí posvátné hory Méru neboli Kailash v tibetské části Himálají.

Složení: boerhaavia diffusa, glycyrrhiza glabra, cymbopogon citratus, cinnamomum zeylanicum (kůra), emblica officinalis, zingiber officinale, elettaria cardamomum

Sypaný: 50g

Cena: 67.00 Kč
Nepal Tea - ajurvédský čaj
ks    
 

Sherpa Tea - ajurvédský čaj

Horská síla. Tradiční čajová směs himálajských bylin pro posílení a regeneraci fyzických sil. Povzbuzuje při únavě, dodává energii a příjemně prohřívá organizmus.

Šerpové z himálajské oblasti Solu Khumbu pochází původně z východního Tibetu. Jsou to laskaví, odolní a silní lidé dobře znalí generacemi prověřených účinků himálajských bylin, které jim na svých cestách do horských masívů dodávají sílu " tisíce jaků".

Složení:
elettaria cardamomum, asparagus racemosus, withania somnifera, cinnamomum zeylanicum (kůra), boerhaavia diffusa, glycyrrhiza glabra, cinnamomum zeylanicum (listy), piper nigrum, zingiber officinale

Sypaný: 50g

Cena: 67.00 Kč
Sherpa Tea - ajurvédský čaj
ks    
 

Bhutan Tea - ajurvédský čaj

Relaxační klid. Tradiční čajová směs himálajských bylin pro uklidnění a relaxaci. Podporuje celkovou regeneraci organizmu a přináší pocit uvolnění a příjemného odpočinku.

Bhútán, známý jako "Země hřmícího draka", je tibeťany tradičně nazýván "Lho Men Jong" neboli "Zemí léčivých bylin" pro své úrodné svahy a údolí, kde se nachází více než 600 druhů zdraví prospěšných bylin. Panensky čistá příroda a mystická krajina v klínu Himálají vysloužila Bhútánskému království pověst "posledního ráje na zemi".

Složení:
nelumbo nucifera, cinnamomum zeylanicum (kůra), boerhaavia diffusa , cymbopogon citratus

Sypaný: 50g

Cena: 67.00 Kč
Bhutan Tea - ajurvédský čaj
ks    
 

Bodhi Tea - ajurvédský čaj

Čajové rozjímání. Tradiční čajová směs himálajských bylin podporující vnitřní mír a duševní rovnováhu. Uklidňuje rozrušenou mysl, snižuje podrážděnost a emocionální rozladění.

Buddhistická moudrost říká, že příčinou lidského neštěstí je nevědomost. Abychom ji mohli překonat, musíme se naučit ovládat své touhy, neosvícenou mysl a hněv. K dosažení duševní rovnováhy pomáhá pozitivní myšlení a dobrá vůle, uvědomělé mluvení a jednání, zdravá životospráva, sebeovládání, bdělá pozornost a meditace.

Složení: centella asiatica, nelumbo nucifera, cinnamomum zeylanicum (kůra), cymbopogon citratus, rosa canina, emblica officinalis, elettaria cardamomum

Sypaný: 50g

Cena: 67.00 Kč
Bodhi Tea - ajurvédský čaj
ks    
 

Gopal - ajurvédský čaj

Rodinný čaj k uvolnění horních a dolních cest dýchacích. Posiluje imunitní systém. Pomáhá při nachlazení, rýmě, kašli a bolestech v krku. Ulevuje při chřipkových příznacích a zvýšené tělesné teplotě. Vhodný při zápalu plic a zánětu průdušek.

Složení: cinnamomum aromaticum, cyperus rotundus, terminalia chebula, terminalia bellirica, emblica officinalis, ocimum basilicum, curcuma longa, zingiber officinale

Sypaný: 100g

Cena: 79.00 Kč
Gopal - ajurvédský čaj
ks    
 

Khana - ajurvédský čaj

Rodinný čaj pro dobré trávení a zažívání. Ulevuje při bolestech břicha a nadýmání. Přináší úlevu při žaludeční nevolnosti. Pomáhá při průjmu a střevních infekcích.

Složení: aegle marmelos, cinnamomum aromaticum, tinospora cordifolia, glycyrrhiza glabra, trigonella foenum-graecum, cyperus rotundus, terminalia chebula, terminalia bellirica, emblica officinalis, zingiber officinale

Sypaný: 100g

Cena: 79.00 Kč
Khana - ajurvédský čaj
ks