Masáže

Masáže VEDŽAT - čínská masáž, baňkové masáže, kvaša

 
Čínská masáž - baňkování

Čínské masáže (a manipulace) vycházejí z teorie čínské tradiční medicíny o regulaci prvků Yin a Yang, stimulace energie qi v meridiánech, oživení krevního oběhu, rozpuštění sraženin a uvolnění strnulosti kloubů.

Rovnováha prvků Ying a Yang udržuje a zabezpečuje normální funkce lidského těla. Pokud pod vlivem vnějších faktorů, zranění či pod vlivem vnitřních faktorů (například změna nálad, špatná životospráva) dojde k nerovnováze tělesných fyziologických funkcí a tak i k nerovnovážnému stavu ying a yang, vzniká poté nemoc.

Baňkové masáže

Jistě jste už slyšeli o výborných účincích přikládání baněk. Kromě výrazného uvolnění svalů a blokád mají velký význam na čištění organismu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují. A pokud využije terapeut znalostí tradiční čínské medicíny, je baňková masáž použitelná doslova jako léčebný nástroj. Baňky nejen přikládáme, ale provádíme s nimi velmi příjemné a uvolňující masáže.

Kvaša

Čínská léčebná metoda GUASHA (kvaša) – čili „poškrabování“, která používá masážní destičku, nabuzuje energii, odvádí toxické látky a uvolňuje ztuhlé a bolavé svaly. Destička je vyrobena z upravené rohoviny čínského vodního buvola. Využívá se při masáži těla a končetin. Je vhodná ke snížení horkosti v hlavě, zlepšení prokrvení mozku a zrychlení metabolizmu v těle. Výsledkem působení kvaši může být dočasný vznik drobných červených skvrnek.

Upozornění: Dočasným doprovodným efektem baňkování může být popraskání drobných cévek a vytvoření mírných krevních podlitin, které se zhruba do tří dnů z těla ztratí.

ceník masáže
Baňkování   . . . . .   450,- Kč / 1 hod