Masáže

Masáže VEDŽAT - ušní svíce

 
Ušní svíce

Ušní svíce je přírodní relaxační prostředek využívající účinků bylin a tepla z hořící svíčky. Je to přírodní postup podle prastaré receptury, je obdobou čínské MOXY. Ušní svíce se i dnes vyrábějí ručně ze směsi včelího vosku, medu a osvědčených léčivých bylin – šalvěje, heřmánku, skořice, rozmarýnu, levandule, jalovce a jiných bylin ve formě éterických olejů a přírodní lněné vlákniny.

V Číně se ušní svíce používají např. při šelestech v uších, vleklé bolesti uší a hlavy, při pocitech tlaku v uších a v hlavě, při migrénách, při předrážděnosti a stresových symptomech jako důsledek vegetativních poruch, při nedostatečném prokrvení ucha, pro energetické posílení při nedoslýchavosti, pro lokální a reflexní aktivizaci látkového a lymfatického oběhu, pro stimulaci energetického toku, pro celkové posílení imunitního systému organismu.

Dávkování: provádí se 1x týdně do pravého a levého ucha po dobu 5-ti týdnů.

Typy ušních svící:

Uklidňující


Levandule, levandule + pelargónie, máta kadeřavá, pelargónie, heřmánek

Používá se při tlacích v uších, při zánětech středního ucha, čelních a čelistních dutin, zejména akutních, při hučení v hlavě, při migrénách, hysteriích, při psychickém vypětí a stresech, při přepracovanosti, nespavosti a ekzémech zevního zvukovodu.

Tymián + hřebíček

Má desinfikační a čistící účinky, používá se pro prevence nemocí z nachlazení, při bolesti v krku – angíně, rýmě, kašli.

Máta + Eukalyptus + Borovice

Používá se při zduření sliznic, zejména při onemocnění horních cest dýchacích, při rýmě (i alergické), při akutní viróze, laryngitidě, bronchitidě spojené s horečkou a celkovým neklidem.

Aktivující


Jalovec + Rozmarýn + Šalvěj

Používá se při únavě a malátnosti, při vodnatých zánětech dutin, nosní sliznice a při bolesti zubů.

Skořice + Rozmarýn, Santal, Cedrové dřevo

Pomáhá zejména při chronických stavech nedoslýchavosti, při bolesti hlavy, při nedostatečném prokrvení ucha, při stáze lymfy – porucha lymfatické drenáže ucha.

Kadidlo

Pro posílení ucha a imunitního systému zejména u starších lidí.

Po domluvě s lékařem lze využít tohoto prostředku jako podpůrné léčby
u výše uvedených zdravotních potíží.