Masáže

Masáže VEDŽAT - thajská masáž

 
Thajská masáž

Historie

Počátky thajské masáže sahají do doby před 2500 lety, kdy se v Indii začínal šířit buddhismus.

Do Thajska přinesl umění masáží Buddhův osobní lékař Džívaka Kumarbhaččha, mistr starověké ajurvédské tradice a uznávaný jogín.

Proslul svými léčitelskými a chirurgickými dovednostmi a často pečoval o zdraví panovníků a knížat.

Dodnes je Džívaka veleben jako zakladatel tradiční thajské masáže i jako jeden z nejlepších ájurvédských lékařů všech dob.

Tradiční thajská masáž se v průběhu století vyvíjela v prostředí buddhistických chrámů. Thajský chrám kromě své religiózní funkce funguje současně jako středisko zdravotní péče pro prosté věřící.

I když je thajská masáž pevně zakořeněná národní tradice, jen stěží lze hovořit o nějaké její standardní formě – různí mistři si vytvořili zcela osobité metody a postupy. Existují nicméně dva hlavní styly, které lze vystopovat k nauce dvou nejproslulejších škol: severní a jižní. Zatímco severní škola je založena více na protahovacích pohybech, jižní upřednostňuje tlak na citlivé body. V posledních letech dochází k častější výměně mezi severem a jihem země a tak se oba styly více slučují a navzájem doplňují.

Prostředí a průběh

Thajská masáž se provádí na měkké podložce (matraci, žíněnce) položené ve volném a vzdušném prostoru. Klient má mít lehký, volný a pohodlný oděv, nejlépe triko a legíny, tepláky apod.

Masáž začíná pomalými houpavými pohyby pokračuje v uvolňování meridiánů. Terapeut využívá své tělesné hmotnosti i celkové hmotnosti klienta. Po cíleném stlačování různých linie sen nastupuje další fáze protahování, při kterém terapeut používá palce, dlaně, předloktí, lokty i chodidla.

Závěrem si klient vychutná velmi příjemnou a uvolňující masáž obličeje a hlavy.

Indikace a účinky

Účinek thajské masáže je vysoce relaxující a harmonizující, masáž odstraňuje energetické bloky v těle, odstraňuje bolest, pozitivně působí na psychické uvolnění, zlepšuje funkci krevního a lymfatického systému, uvolňuje pohybový a svalový aparát, povzbuzuje činnost vnitřních orgánů. Je obzvlášť vhodná při pocitech nezvládnutelného stresu, při celkové únavě organismu, po zvýšené fyzické námaze, při bolestech kloubů, svalů a šlach z přetížení.

Další účinky:

POHYBOVÝ SYSTÉM - uvolňuje svaly, šlachy, odblokuje ztuhlá záda a šíji, navrací kloubní pohyblivost

NERVOVÝ SYSTÉM - ovlivňuje stav celého organismu díky stimulaci vybraných reflexních bodů, působí při depresích, únavě, bolestech hlavy, migrénách, nespavosti

TRÁVÍCÍ SYSTÉM - ulevuje při zácpě, urychluje metabolismus a vylučování toxických odpadních látek z těla

Kontraindikace
výhřez meziobratlové ploténky
osteoporóza (řídnutí kostí)
akutní záněty, virová onemocnění
zhoubná onemocnění
nadměrné požití jídla, alkoholu, omamných látek, utišující léky
ceník masáže
Thajská masáž   . . . . .   950,- Kč / 1,5 hod